Ministerstwo Zdrowia ogłasza, że Krajowa Sieć Kardiologiczna (KSK) jest stworzona, aby zoptymalizować opiekę nad osobami z dolegliwościami sercowymi w Polsce. Najważniejsze cele: lepsza koordynacja procesu leczenia na każdym etapie (diagnostyka, terapia, rehabilitacja), szybszy dostęp do ekspertów oraz placówek kardiologicznych, spójne standardy leczenia w całym kraju, współpraca podstawowej opieki zdrowotnej, szpitali oraz ośrodków specjalistycznych, podniesienie jakości i efektywności opieki nad pacjentami z problemami kardiologicznymi. Reforma ma na celu skrócenie czasu do postawienia diagnozy oraz poprawę wyników terapii schorzeń układu krążenia, które są nadal jedną z czołowych przyczyn śmierci w Polsce.

Comments are closed